orologi replica repliche orologi
TARGI 2017- podsumowanie
Data dodania: 11.09.2017

  W bieżącym roku po raz trzynasty w dniach 6-8 września organizowaliśmy Międzynarodowe Targi Leśne ROGÓW 2017. Tegoroczne Targi organizowano pod patronatem Ministra Środowiska, Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych, JM Rektora Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Marszałka Województwa Łódzkiego oraz Prezesa Stowarzyszenia Przedsiębiorców Leśnych. Naszymi partnerami są Międzynarodowe Targi Poznańskie, Ośrodek Rozwojowo Wdrożeniowy Lasów Państwowych w Bedoniu.

W targach wzięło udział ok. 80 firm, w raz z licznymi współwystawcami.

Oprócz tradycyjnie już wystawianych maszyn leśnych, rozdrabniaczy, forwarderów, siekier czy pilarek w bieżącej edycji ciekawą ofertę zaprezentowały firmy związane z budownictwem drewnianym -  AHI Roofing Kft. i Steico. Firma Ahi zaprezentowała nowoczesne pokrycia dachowe, a firma Steico  różne typy przyjaznej człowiekowi izolacji z drewna.

Każda edycja targów to pięć równorzędnych wyróżnień - „Sowa z Rogowa”. Za innowacyjność, przyjazność środowisku i  konkurencyjność w tym roku wyróżniono firmy i produkty:

  • HUBERTECH z Katowic za zestaw do bezpiecznego usuwania kleszczy KICK the TICK- polski produkt i pomysł. Pomysł zamrożenia kleszcza powoduje minimalizację odkleszczowych zakażeń w czasie usuwania.
  • HUSQVARNA Poland Sp. z o.o. Warszawa - Pilarka łańcuchowa Husqvarna 572XP produkt na światowym poziomie, który na pewno znajdzie wielu profesjonalnych nabywców.
  • Biuro Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej Oddział Brzeg - Koncepcja Zagospodarowania Turystycznego dla Nadleśnictwa. To opracowanie będące częścią planu urządzania lasu odpowiadające na wiele potrzeb społecznych o dostępie do informacji i walorach nie tylko przyrodniczo-leśnych ale również otoczenia w zasięgu nadleśnictwa. Od agroturystyki po ciekawostki historyczne. Może stanie się przyszłym standardem PUL tak, jak obecnie mapa numeryczna czy program ochrony przyrody, a tym samym dokumentem wspierającym regionalną planistykę na poziomie powiatów i wyższym.
  • Ośrodek Techniki Leśnej Jarocin Rozdrabniacz RBR z głowicą  P4T – głowica wydajnie i szybko pozwala na czyszczenie skrajni dróg leśnych z gałęzi dla udostępnienia w celach ochrony przeciwpożarowej, czy też wywozu drewna. Eliminuje konieczność pracy ręcznej na wysokości.
  • CARGOTEC POLAND oddział w Jawczycach - LOGLIFT HiVision - polski pomysł i oprogramowanie łączące system kamer i techniki wirtualnej rzeczywistości 3D z zestawem do wywozu drewna znanej na rynku i sprawdzonej firmy. Operator nie wychodząc z kabiny w bezpiecznych dla siebie i otoczenia warunkach może dokonywać załadunku i rozładunku drewna bez wychodzenia z kabiny auta.

Targi, to nie tylko wystawy w hali i w terenie. Wszystkie dni wzbogacono o wykłady seminaryjne o tematyce związanej z leśnictwem. Znalazły tam miejsce gospodarstwa węglowe, budownictwo drewniane i drogowe, prezentacja nowoczesnych technologii firmy OKI, czy turystyka w lasach i wokół lasów.

Atrakcją pierwszego dnia była możliwość lotu balonem, którą zapewniła firma Cellfast, przejechać się elektryczną Teslą, czy zasiąść za sterami harwestera.

Drugiego dnia dużym zainteresowaniem cieszyła się akcja honorowego oddawania krwi oragznizowana wspólnie z Regionalnym Centrum Krwidawstwa i Krwiolecznictwa z Łodzi. W czasie zaledwie dwóch godzin do specjalistycznego autokaru zgłosiło się około 30 osób chcących oddać krew. W tak krótkim czasie udało się zebrać 7 litrów krwi!

 Trzeci dzień, piątek, to III Leśny Bieg Targowy na dystansie 5 km w którym udział może wziąć każdy, kto się zgłosi i czuje na siłach przebiec ten dystans. Przewidziano liczne, cenne nagrody. Trasa przebiega lasami i terenami targowymi.

Podsumowując targi organizatorzy pragną podziękować firmom i odwiedzającym z całej Polski. Mimo nieprzychylnej, deszczowej pogody przed targami w trakcie imprezy nie padało, a trzeci dzień przywitaliśmy słońcem.

Już dziś zapraszamy na kolejną edycje do Rogowa 4-6 września 2019 roku.

 

 

                        Darz Bór

Galeria zdjęć

Clipboard01


Ostatnie ogłoszenia
Boże Narodzenie 2019
Grudzień 18, 2019

ZMIENIAMY TERMIN TARGÓW
Lipiec 23, 2019

SGGW TV o Targach w Rogowie...
Wrzesień 25, 2017


TARGI 2017- podsumowanie
Wrzesień 11, 2017
Nasi partnerzy:
© 2014 Międzynarodowe Targi Leśne